Esilehele

Viimati ilmunud:


Hiljuti ilmunud:
Varem ilmunud:

Tom-Tomm
Going North
Eesti Hääled
Rull's Royce


Toomas Rull mängib Zildjian © taldrikutel

Uudised

CD PLAADID MÜÜGIL aadressil: www.311.ee
UUS PLAAT!


QUOTES / Toomas Rull

1. "TAKE CARE to get , what you like, or you will be forced to like what you get." (G.B.Shaw)
2. "It is a clear gain to sacrifice pleasure in order TO AVOID PAIN". (Arthur Schopenhauer)
3. "One good thing about Music, WHEN IT HITS You feel no pain" (Bob Marley) - Minu õpetaja Andrus Vaht'i mälestuseks
4. "The bad end unhappily, the good unluckily. That is what TRAGEDY means." (Tom Stoppard)
5. "MONEY does not make you happy, but it quiets the nerves." "RAHA ei tee õnnelikuks, aga rahustab närve."(Sean O'Casey)
6. "The darkest places in HELL are reserved for those, who maintain their neutrality in times of moral crisis." (Dante Alighieri)
7. "If you don't like what you're doing, you can always pick up your needle, and move to ANOTHER GROOVE" ( H.Hubbard)
8 .L.O.L / Loll saab kirikus ka peksa (vanasõna)
9. "LIFE IS a Bitch, and then You'll Die." / Do not take life to seriously. You will never get out of it alive." (H.Hubbard)

_______________________________________________

LAUL LÄKS RÄNDAMA / EH3

CD sobib igas vanuses - nii lasteaias käivale mudilasele kui juba koolilapsele. Sisaldab 21 laulu meid igapäevaselt ümbritseva temaatikaga + fonod kaasalaulmiseks. Kuulda saab Ivo Linnat, Lauri Saatpalu ja Elo Toodot. Lisaks mitmeid väikesi soliste ja ETV Laulustuudio lapsi.

CD on suurepäraseks kingituseks peagi saabuvateks jõuludeks. Kollektiividel võimalik esitada eeltellimus soodushinnaga plaatide hankimiseks.

Kuula laulude näiteid lehelt: http://www.toomasrull.com/disk/LaulLaksRandama.htm

******************************

Laste lauluraamat "Laul läks rändama" koos CD'ga, on
omaloominguga täispakett muusikaõpetajatele klassides, muusikakoolides ja
laste laulustuudiotes. Muusikalise materjali sihtgrupp on alates mudilastest kuni
teismelisteni. Igas vanuses laps leiab sellest lauluraamatust endale sobiva
raskusastmega laulukese.

Lauluraamat sisaldab 21 originaallaulu nooti, mis on tekstistatud ja
varustatud lihtsate harmooniamärkidega (lead sheet). Raamatuga kaasas on veel
CD laulude ja fonogrammidega, et laps või nooruk saaks CD näitel ja fono
toel laule omandada ning kaasa laulda. Silmailu laste lauluraamatule pakuvad
igale laulule vastavalt temaatilised illustratsioonid, mis on 4x4 rõõmsavärvilised.

Luuletused ja laulu tekstid on kirjutanud Heiki Vilep, Leelo Tungal, Ilmar Trull, Aidi
Vallik, Jürgen Rooste, Siiri Laidla, Eve Pärnsalu ja Toomas Rull.
Laulud cd'l laulavad sisse valdavalt lapsed, Lisanne, Susanne, Karita-Liis, Iti, Elss-Marta, Daniel Leevi, Mattri Joosua ja ETV laulustuudio Kontsertkoor, mis
annab omakorda järje tsüklile "EH3" ehk Eesti Hääled 3.

Eelmistel Eesti Häälte plaatidel kõlasid läbi meedia tuntud ja Eesti rahvale omaseks saanud hääled olevikust-minevikust. Plaanitav projekt kajastab aga praeguse hetke ja vaatab olevikust tulevikku. Ta salvestab noored Eesti hääled, kes võib-olla kaugemas
tulevikus koguvad tuntust just lauljatena, aga võib-olla kujuneb mõne noore
laulujütsi karjäär teises suunas ja teda saab läbi meedia näha-kuulda tuntud
poliitiku või ilmatüdrukuna. Äkki spordireporterina? Kes teab?!.

CD'lt ei puudu ka üllatused. Miks ei või lastelaulu laulda täiskasvanud inimene? On nad ju kõik olnud kunagi lapsed. Oma häälega on mõnele luuletusele elu sisse puunud Elo Toodo, Ivo Linna ja Lauri Saatpalu. Hääl on ikka igaühel oma.
Kordumatu nagu sõrmejälg.

Laulude luuletused, ehk sõnad paiknevad siin.Eesti Hääled 2


CD'l kõlab 9 laulu ja nendest 2 on reprodutseeritud, ehk tekstistatud vanemat instrumentaalpala. Eestimaal on palju huvitavaid ja karismaatilisi hääli, aga neid laule laulab üks võimalikest valikutest eesti häältest.

Esitajad on:
Hedvig Hanson, Laura Põldvere, Sofia Rubina, Silvi Vrait, Kadri Voorand, Tõnis Mägi, Jarek Kasar alias Chalice, Rebecca Kontus, Aile Asszony, Jassi Zahharov, Kaire Vilgats.
Üles loetletud nimed räägivad iseenda eest. Tegemist ei ole vaid lihtsalt viisipidavate lauljatega, vaid on meile kõigile äratuntavad oma isikupärase ja koloriitse häälega. Kõiki neid lauljaid ühendab ka julgus oma häälega midagi enamat teha, kui ainult ettekirjutatud meloodiat laulda.

Tekstid lauludele on kirjutanud Leelo Tungal (5), Eve Pärnsalu (2), Maian Anna Kärmas (1), Jarek Kasar (1), Kadri Voorand (1) ja Rebecca Kontus (1).

CD'l annab olulist värvi keelpillikvartett, milles lõid kaasa Harry Traksmann, Olga Voronova, Laur Eensalu, Kaido Kelder. Seaded keelpillikvartetile on kirjutanud Raun Juurikas, Peedu Kass ja kirjutaja.

Muusikud: Raun Juurikas, Peedu Kass, Marek Talts, Meelis Vind, Andre Maaker, Raivo Tafenau, Siim Aimla, Saale Kivimaker Rull, Ann Õun.

Helimaailma ja kõlavärvi kujundaja salvestuse algusest lõpuni, on Johannes Lõhmus. Salvestatud on see Matrix Studio' s 2010 november.

Pühendan plaadi oma isale, kellele meeldisid meloodilised laulud ja sellelt CD'lt ei puudu ka üllatus. Head kuulamist.

"Tom -Tomm / Toomas Rull"


See on enda kirjutatud, seatud ja produtseeritud latin-funk-jazz-FUSION tüüpi muusika CD kandjal, kus on trummimängu kuulda nii alguses, keskel, lõpus, soolos, ilma.., koos.. jne. jne. Kes on allergiline trummimängu vastu, neile seda plaati ei soovitaks.
NB! Ka südamehäiretega inemestel ei maksa oma organit selle plaadiga proovile panna. Esineb vägagi suurel hulgal polürütmikat.

CD-l musitseerivad eesti kiidetumad pillimehed nagu Mihkel Mälgand, Raun Juurikas, Jürmo Eespere ja Raul Sööt.


"Tom-Tomm/Toomas Rull" Mängi Kaasa - Play Along, ...

... on esimene eestikeelne trummiõpik Eestis üleüldse, mis annab võimaluse iseseisvalt harjutada nii trummimängijatel kui bassimeestel. Nimelt, on õpikuga kaasas noodid ka basskitarrile. Lood on erinevate raskusastmetega ja neid on omakorda võimalik mängida nii lihtsamalt kui keerulisemalt. Iga loo alguses on soovitused, kuidas asjale võiks läheneda.

...NB!....Algajatel-huvilistel soovitan varuda natuke kannatust. Töö juba käib õpiku kallal, mis on suunataud trummimänguga alustavatele noortele. Kui Sul on aga ikkagi kibekiire plaan alustada ennem selle õpiku valmimist, siis ma soovitan. ...Ürita saada asjatundjatelt abi ja vihjeid õige keha- ja käteasendi leidmiseks trummikomplekti suhtes. Kui valesti ära õpid, on Sul hiljem vaja teha topelttöö ümberõppimiseks. Seda energiat võiksid aga kasutada edasiõppimise jaoks.

Nägemiseni - kuulmiseni kontsertitel!

"Tom-Tom / Toomas Rull" on saadaval:

www.raamatukoi.ee
www.apollo.ee
.....ja veel muusikariistade kauplustesn nagu,..
www.muusikariistad.ee
www.ismusic.ee
www.stanfordmusic.ee
www.muusik.ee
...või otse minu käest...info@toomasrull.com


Riho Sibul

Üks imeilus kingitus neile, kelle jaoks on Muusika midagi enamat, kui lihtsalt üks igapäevane tarbekunst. Kontsert koos oma sõpradega on salvestatud Viljandi kitarrifestival 2008 raames ja välja on andnud selle MTÜ Muusikaharidus.
Sõbrad: Robert Jürjendal, Erki-Sven Tüür, Ain Agan, Raul Vaigla, Meelis Vind, Toomas Rull, Raivo Taffenau, Peeter Malkov


ZILDJIAN on eestis tagasi!

http://www.zildjian.com/EN-US/artists/artistDetail.ad2?artistID=3091

http://www.muusikariistad.ee


"EESTI HÄÄLED"

INIMHÄÄL - Kordumatu, nagu inimene ise. Nagu sõrmejälg. Igalühel oma. Häält võib matkida, kuid seda pole võimalik omandada. Ajapikku muutudes, aga säilitades ikka oma eri- ja isikupärase kõlavärvi. Hääl - olles meie igapäevane kommunikatsiooni vahend, on ka üks maailma vanim (kui mitte öelda esimene) muusikainstrument. Kõige võluvam instrument. Iga inimhääle taga on keegi - konkreetne isik. Kuuldes tuttavat kõnehäält või lauluhäält - lööb sul koheselt silme ette selle hääle omaniku nägu. Nähes meedia kaudu tuntuks saanud inimese pilti, suudad oma kõrvus kuulda selle inimese häält. Miks mõni hääl köidab ja paneb huviga kuulama, mõni mitte? - Kas sellepärast, et "see" hääl pole kunagi tühja ja seosetut juttu ajanud? - Või sellepärast, et kuuldav hääl on alati ainult tarkust jaganud ja huvitavatest teemadest rääkinud ? Või on hääles lummav hüpnoos, mis sind kisub kuulama? Või kõik korraga? Igal juhul annab kuuldav hääl sulle tihti garantii, kas tasub jääda kuulama või mitte.

"EESTI HÄÄLED" CD pealkiri räägib iseenda eest. Tegemist on vokaal-instrumentaal muusikaga. Eesmärgiks oli jäädvustada CD-l eesti rahvale teatri, raadio ning televisiooni kaudu tuntuks saanud karismaatilisi ja lummavaid hääli.
Plaadil kuuleb ühte võimalikku valikut eesti häältest. Enamus hääli on juba vanad tuttavad. Aga mõni veel oma tuntust kogumas. Koloriitsed on nad kõik. Kõnehääled on jäädvustatud natuke teises võtmes, kui lihtsalt muusikaga illustreeritud monoloog või kuuldemäng. Laulud on nagu laulud ikka.

CD suurem osa materjalist on salvestatud Tiit Kikase kodustuudios"Music Island". Trummid lisati DownTown Stuudios. Helire
žii: Johannes Lõhmus.
Kokkumäng ja Master valmistati Suomenlinnas, SeaWolf stuudios. Helirežii: Hannu Leiden.

"GOING NORTH" by BAR

Frode Barth
Per Willy Aaserud
Toomas Rull

Featuring:
Mats Eilertsen
Mihkel Mälgand
Jürmo Eespere

Estonian drummer Toomas Rull, considered one of the most interesting drummers in modern music, took the initiative to form the band after being introduced to Norwegian musician and composer Frode Barth and his universe of sounds.
The musically, as well as personally, successful collaboration that followed inspired him to form a band founded on the Nordic sound.
Barth then got in touch with an earlier associate of his, the fine Norwegian trumpet player Per Willy Aaserud who, with his particular sound, turned out to be exactly what Rull was looking for.
Under the name Rulls Royce Orchestra they recorded the CD Rull's Choice (RR001) in Eesti Raadio, Tallinn, recieving a nomination for the Estonian Grammy awards in 2002.
The music is defined as improvised, melodious contemporary music within the European tradition.
As you listen to these fine musicians inspiring each other and bouncing off each others musical impulses, you realise the qualities which have made them so popular with festivals, audience and reviewers alike.
“Going North” is the band’s first release after changing their name to Barth - Aaserud - Rull [BAR]
I am proud to present this album!

Larry Bringsjord
Managing Director
KUMU "Toomas Rull Custom"
Soomes käsitööna valmistatud trummikomplekt on 100% soome kasepuust. TomTommide seina paksus on 4mm ja basstrummil 6mm. Võrud on klassikalised - siis puidust! Vähem metalli - see on puhta kõla saladus. Bass trummil on salapärane - side hole -, mis annab nii esi- kui taganaha koostöös võimsa power soundi. Kinnitused on valmistatud kroomitud terasest. Eestis esimene KUMU set.


NB! "Rulls Royce", "Going North" kui ka teisi CD plaate, saad neti vahendusel osta siit.
www.lasering.ee
"CDON" Plaadipood

 
www.toomasrull.com info@toomasrull.com • gsm: +372 51 02730